Elektrik Sorunları Ve Önlemleri

Aşırı Gerilim Kaynaklı Elektrik Sorunları Ve Önlemleri

Regülatör Kullanarak Önlem Alabilirsiniz

Elektrik ile işleyen hassas cihaz sistemlerin aşırı gerilimlere dalgalı elektriğe karşı korunması

Voltaj regülatörü servo regülatör mikroişlemcili regülatör elektrik ile işleyen hassas cihaz sistemlerin aşırı gerilimlere dalgalı elektriğe karşı korunmasını sağlar.

Günümüzdeki elektrikli cihazlar elektronik olduğundan, hassas bir gerilim ile çalışmaktadır. Bu cihazların elektriksel çalışma sahaları bellidir. Belirlenen sahanın dışında gelen elektrik akımına aşırı gerilim denir.

Reksan Regülatör, belirlenen sahanın dışında gelen elektrik akımına karşı cihazlara koruma sağlar.

Aşırı dalgalı düzensiz elektrik akımı cihazlar üzerinde hasar verici etki oluşturur. Hasar kapsamı büyük ölçüde cihazların gerilime karşı olan mukavemetlerine göre değişir ve daha da derinlemesine inilecek olursa ilgili akım devresinde dönüştürülebilen enerjiye bağlıdır.

Bu tip elektrik ile ilgili voltaj dalgalanması elektrik düşmesi elektrik yükselmesi ani gerilim değişimlerinden ancak regülatör kullanarak cihazlarınızı koruma altına alabilir daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Düşük maliyet ile yüksek üretim gerçekleştirme zorunluluğu, günümüz şartları içerinde her iş dalında elektronik ekipman ve cihazlarda yoğun kullanım ve elektronik cihazlara  yönelimi zorunlu kılmıştır.

Ancak elektronik cihazların hızla bütün iş alanlarına girmesi de elektriksel sıkıntıların artmasına sebebiyet vermiş elektrik ve altyapı sıkıntılarını da beraberinde getirmektedir.

Regülatörler: servo regülatör mikroişlemcili regülatör voltaj regülatörü hassas cihazları aşırı gerilimlere karşı korur.

Elektrikle çalışan hassas cihazların aşırı gerilimlere karşı korunması için şebeke hatlarından kaynaklı aşırı gerilimin akımlarına şebeke hareketlerinden dolayı oluşan elektrik dalgalanmalarına önlem olarak ancak regülatör takılarak koruma sağlanabilir.

Elektriksel kaynaklı arıza ve iş kayıplarından voltaj regülatörü kullanarak kurtulabilirsiniz.

Şebeke kaynaklı anlık aşırı gerilimlerin ortaya çıkması elektrikle çalışan cihazlarınızın izolasyon ve mukavemet kalitesini aşarsa cihazlarınız hasar görür.

Şebeke ve elektriksel kaynaklı arızalara maruz kalmamak için kesinlikle voltaj regülatörü ile cihazlarınızı korumaya almanız gerekmektedir. Aksi durumda gereksiz servis ücretleri ödemek veya cihazın yenisini almaya mecbur kalırsınız.

güvenli uzun ömürlü cihazlar için regülatör mikroişlemcili voltaj regülatörü servo regülatör olarak regülatörler üretilmektedir regülatör fiyatından kaçarak servis fiyatından kaçamaz hale gelmeyiniz.